2024. március 24.

Nagyon várjuk a következő szombati Akadémia napot! 

A PetőfIfiAkadémia a természet harmóniája, zöldek vagyunk ebben a nagy családban!

A mai PetőfIfiAkadémián egy nagyon fontos témában mélyedtünk el ami nem más mint a függőség és azok fajtái. Napunkat Frankó Mariann-al indítottuk, aki a Veszprémi Rendőrkapitányságról érkezett hozzánk. Kaptunk egy feladatot: le kellett írnunk egy lapra, hogy mit gondolunk a függőségről és szerintünk mit jelent?

Ezt követően beszéltünk a drog és az alkohol veszélyeiről és káros hatásairól. Így tehát nagyon érdekesen és izgalmasan telt délelőttünk. 

A finom ebédet követően újra találkoztunk Gacsal Márti nénivel, akitől megtudtuk, hogy kinek köszönhetően vannak kihelyezve Veszprém szerte a pici szobrok, amiket fel is kutattunk miközben ízletes fagylaltokat fogyasztottunk el! Először a Margit Romoknál jártunk, majd a Várban, végül utunk végső állomásaként a Kossuth utcában. Mindegyik szoborról beszélgettünk mikor megtaláltuk őket. Legalább egyszer mindnekinek érdemes látnia őket! 

A nap zárásaként visszatértünk a Színházba, ahol meguzsonnáztunk.

„A PetőfIfiAkadémia a természet harmóniája, zöldek vagyunk ebben a nagy családban!” (Vitáros Franciska)

Műsornaptár Online jegyvásárlás PetőfIfiAkadémia Autizmusbarát intézmény Színház TV