2025. május 14.

Ki ne emlékezne a felesége által ráerőltetett modern életstílustól kissé összezavarodott Schneider úr, azaz Kabos Gyula Hyppolitnak adott válaszára – és úgy általában a fergeteges vígjátékra, a magyar filmtörténet egyik, ha nem a legsikeresebb alkotására. Hyppolit és a népes, különös figurákkal teli kompánia ezúttal a Veszprémi Petőfi Színház közönségének okoz vidám pillanatokat. Az olvasópróba már meg is volt!

Az 1931-ben, a második magyar hangosfilmként bemutatott Hyppolit, a lakáj viharos sebességgel vált közönségkedvenccé, és e pozícióját mind a mai napig tartja. Megunhatatlan mű Nóti Károly zseniális forgatókönyvével és Eisemann Mihály zenéjével – valamint olyan színészlegendákkal, mint Kabos Gyula és Csortos Gyula. Talán az elképesztően magasan lévő mérce is szerepet játszott abban, hogy az első színházi adaptáció csak 34 évvel a film elkészülte után, 1965-ben született meg. Tényleg nem könnyű eredeti módon színre vinni az örök emberi természetet bemutató, helyzetkomikumokkal és humorral teli, de azért komoly tanulságokat hordozó történetet.

A Veszprémi Petőfi Színház azonban áll a kihívás elé, hiszen jól tudja, hogy ezzel nagy örömet szerez régi és új nézőinek. A teátrum vezetése az ismert és népszerű Jászai Mari-díjas, érdemes művész színészt, operett- és musicalénekest, Dolhai Attilát kérte fel a veszprémi Hyppolit, a lakáj megrendezésére, aki boldogan vállalta a feladatot. A szereposztás parádés: az elegáns, arisztokratikus jelenség Hyppolitot Cservenák Vilmos, a „trendiség” ellen kézzel-lábbal tiltakozó Schneider urat Kőrösi Csaba, az igazi elitbe kerülés lehetőségétől megszédült Schneiderné Arankát Módri Györgyi, Terkát, a lányukat Szederjesi Teodóra, szerelmét, az álruhás mérnököt, Nagy Andrást Horváth Dániel, a nagyhatalmú, a családi vállalkozás előmenetelét alapvetően befolyásoló Makács főtanácsost Szeles József, Makács Csabát Keller Márton, az első pillantásra nagyvilági, valójában érzékeny és álmodozó Mimi lokáltáncosnőt Hirschl Laura, a személyzet oszlopos tagjait, Julcsát Haraszti Elvira, Tóbiást Rubóczki Márkó alakítja.

A vígjáték nem képzelhető el a fülbemászó zene nélkül, amelyet a színház közönsége által jól ismert és szeretett Horváth Elemér Emi és Horváth Péter szolgáltat. A táncos betétekért Király Béla koreográfus felel, akit szintén nem kell bemutatni a veszprémi nézőknek. A díszletek Bátonyi György, a jelmezek Libor Katalin munkái.

Vagyis összeállt az alkotói csapat. Bemutató 2025. június 26-án, a VIII. Rátonyi Róbert Operettfesztiválon!

Műsornaptár Online jegyvásárlás PetőfIfiAkadémia Autizmusbarát intézmény Színház TV